Údržba terasy ze dřeva

Dřevěné terasy

Údržba terasy ze dřeva před novou sezonou

 

V následujících několika denních článcích Vám postupně popíšeme jednotlivé postupy údržby dle použitých materiálů na terasu.

Pokusíme se Vám vysvětlit jak připravit Vaši terasu na novou sezónu, aby Vám vydržela co nejdéle.

Následující postup údržby teras rozdělíme dle použitého materiálu, který volí většina majitelů jako povrch terasy u rodinného domu. Většina těchto materiálu se používá jako obklad balkónů, střešních teras nebo jako obklad bazénů.

 

Pokud vlastníte WPC terasu z dřevo/plastu, již nemusíte dále číst. Stačí pouze každý rok terasu opláchnout vodou. 

Jako první je údržba dřevěné terasy.

Nejznámější dřevěný materiál je Bangkirai. Další dřevěné terasy mohou být z Merbau, Ipe, Garapy, Massaranduby nebo také ze Sibiřského modřínu a v poslední době hodně oblíbené Borovice thermowood.

 

Doba prací je zhruba 2- 3 dny dle počasí a plochy terasy

 

Postup čištění dřevěných teras a jejich údržba:

  • jako první zkontrolujeme spojovací materiál na terase. Pokud nám nějaké šrouby popraskaly nebo se povolily, tak provedeme jejich výměnu a povolené opětovně utáhneme
  • pokud máme některá prkna prasklá, tak je můžeme vyměnit, záleží na rozsahu popraskání
  • dále záleží zda máme terasy již zašedlé a nebo pouze špinavé. Pokud jsou terasy šedé, můžeme použít čistič teras na dřevěná terasová prkna od společnosti Saicos, který dodává společnost WOODparket. Pod odkazem je i ukázka použití.
  • pokud jsme dostatečně odstranili veškerý starý olej a šeď z terasy, můžeme přistoupit k aplikaci vrchního olejového nátěru.

” Všechna prkna musí být dostatečně vyschlá po hlavním čištění ”

  • olej na terasy, který chceme aplikovat na vyčištěná terasová prkna je vždy nutné dobře vybrat. Doporučuji se vyhnout olejům z obchodních domů, většina těchto olejů obsahuje těkavé látky pro rychlejší schnutí. Bohužel tyto oleje vytvoří na terase vrchní lesklý film. My potřebujeme naopak impregnovat vnitřní část prken. Po více použitích takového oleje dochází k vytvoření filmu na dřevěných deskách a následuje loupání povrchu a tvoření fleků

 

Nyní pokud jste vše provedli tak jak bylo popsáno již stačí počkat, až Vám uschne venkovní olej, vytáhnout zahradní nábytek na terasu a začít si vychutnávat první sluníčko.

 

Děkujeme za Váš čas a doufáme, že jsme Vám pomohli. Přejeme hezké chvíle na Vaší terase.

Pokud potřebujete od nás další radu, můžete psát své dotazy pod tento článek.

 

V dalším článku – Jak na údržbu zámkové dlažby.

 

 

© Tomáš Bartoš | všechna práva vyhrazena | Google+

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top